Podświetlane szafki RTV – 5 propozycji!

W obecnych czasach ciężko o mieszkanie, w którym nie znajdują się telewizor i dekoder. W wielu domach również spotkać można kina domowe, odtwarzacze Blue-Ray czy konsole. Szafki RTV w takich przypadkach są niezbędne. Żeby utrzymać porządek w elektronice należy wybrać mebel, który nie tylko pomieści cały sprzęt, ale również będzie pasował do wystroju wnętrza. Jakie meble pod telewizor są teraz modne i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy!

Szafka pod telewizor z podświetleniem – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Szafki RTV nowoczesne to nie tylko finezyjne kształty i jednokolorowe meble. Stoliki pod telewizor i pozostałą elektronikę mogą przybierać różne formy, a część z nich jest podświetlana. W tego typu szafki pod TV wmontowane jest oświetlenie LED w różnych kolorach. Dzięki temu rozwiązaniu ściana telewizyjna będzie jeszcze bardziej reprezentacyjna. Możesz w ten sposób także podkreślić zawartość półek lub po prostu korzystać z tego rozwiązania jako z niezależnego źródła światła podczas wieczorów filmowych.

Jakie szafki RTV kupisz w sklepach?

  • Wiszące,
  • stojące,
  • podwieszane,
  • w formie stolika,
  • w formie komody.

Nowoczesne szafki RTV spełniają funkcję praktyczną i estetyczną. Bardzo ważne jest, byś odwiedzając sklep meblowy o tym pamiętał. Nawet najbardziej ekskluzywne szafki RTV mogą okazać się nietrafionym zakupem, jeżeli nie będą pasować do wnętrza salonu. Jeżeli masz mieszkanie urządzone w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy nowoczesnym, to retro komoda pod telewizor zepsuje cały efekt bez względu na to, jak piękna by nie była. Do tego typu wnętrz lepsza będzie szafka RTV biała, czarna lub w kolorze drewna. Możesz także postawić na prosty stolik pod telewizor, jeżeli nie masz zbyt dużo sprzętu RTV w domu.

Szafki RTV podwieszane czy stojące?

Wiele osób staje przed podobnym dylematem: szafki RTV długie, krótkie, stojące czy może podwieszane? Czy szafki RTV białe brudzą się szybciej niż szafki RTV czarne i na których bardziej widać kurz? Która szafka pod telewizor będzie najlepszym wyborem?

Szafki RTV wiszące to dobre rozwiązanie do praktycznie każdego wnętrza, jednak pamiętaj o tym, by dopasować mebel do swoich potrzeb. Warto zwrócić uwagę na ilość szuflad i wnęk, które ma taka szafka – w innym przypadku może się okazać, że nie będziesz miał gdzie trzymać swojej elektroniki. Nawet najbardziej nowoczesne szafki RTV podwieszane muszą być w pełni funkcjonalne, inaczej nie będą spełniać swojego zadania.

Jeżeli chodzi o kolor, to dużo zależy od wykończenia szafki. Zarówno czarne, jak i białe meble z połyskiem czyści się łatwo, jednak nie tylko szybko widać na nich kurz, ale również odciski palców. Z kolei matowe wykończenie ciężej wyczyścić z plam. I nie ma tu większego znaczenia, czy to szafka RTV wisząca, czy stojąca.

Szafki pod RTV stojące mogą wyglądać równie efektownie, a są bezpieczniejsze, jeżeli ma się w domu zwierzęta lub dzieci. Zajmują jednak miejsce, dlatego jeżeli masz małe mieszkanie lub po prostu wolisz optycznie powiększyć przestrzeń, wybierz szafki podwieszane. Pamiętaj jednak, że szafka RTV stojąca to dużo większe możliwości pod względem designu. W tych meblach nierzadko pierwsze skrzypce gra nie blat, a nóżki, które mogą przybierać różne kształty i kolory. Komoda RTV to również jedna z opcji, szczególnie dla miłośników klasyki lub nietypowych połączeń w mieszkaniu.

Szafki RTV nowoczesne – nasze propozycje

Szafki RTV podwieszane podświetlane zdobywają coraz większą popularność i zdecydowanie warto zwrócić na nie swoją uwagę. Takie szafki pod telewizor są nie tylko efektywne, ale także nadają całemu pomieszczeniu odpowiedniego nastroju na wieczorne, rodzinne seanse filmowe. Jeżeli Twoja ściana TV ogranicza się wyłącznie do telewizora i dekodera bądź konsoli, to polecamy szafkę RTV Moon 100.

Jeżeli jednak masz więcej sprzętu elektronicznego, to warto popatrzeć na stoliki RTV Sweden. Z kolei jeżeli zależy Ci na zaoszczędzeniu miejsca na podłodze i na optycznym powiększeniu przestrzeni, to wisząca szafka TV Fly będzie strzałem w dziesiątkę.

Ściana z telewizorem może Ci służyć także jako domowe kino, dlatego w takim wypadki szafka RTV powinna być odpowiednio reprezentacyjna: w takich wypadkach proponujemy model Boon. Warto także rozważyć szafkę RTV Fox, w której ukryjesz nie tylko elektronikę, ale różne akcesoria czy ważne dokumenty – nie ma potrzeby, żebyś kupował dwa osobne meble.

Szafki RTV nowoczesne mają różną wysokość, szerokość, głębokość, kształt czy są zaprojektowane w zupełnie innych stylach. Mogą  być podwieszane, stojące, w formie komody czy stolika. Niektóre meble tego typu są szklane, inne zaś – drewniane. Wygląd szafki RTV zależy zarówno od Twoich osobistych preferencji, jak i od Twoich potrzeb. Warto jednak zawczasu wybrać taki model, który będzie wyposażony w szuflady.