Płytki imitujące beton jako pomysł na modną łazienkę

Płytki imitujące beton szybko trafiły do współczesnego kanonu aranżacyjnego. Szczególnie chętnie wykorzystane są podczas urządzania nowoczesnych łazienkach. Ta nieco surowa, doskonale neutralna propozycja wybierana jest najczęściej przez minimalistów i miłośników stylu industrialnego.

Kafle imitujące beton – https://www.paradyz.com/plytki/plytki-imitujace-beton sprawdzą się zarówno w otwartych, nowoczesnych łazienkach, jak i w mniej przestronnych wnętrzach.

Modne szarości

Szare płytki imitujące beton zyskały popularność dzięki swoim doskonałym możliwościom adaptacyjnym. Szary dobrze prezentuje się w zestawieniu z wieloma barwami – od bieli, beżów, poprzez pastele, aż po intensywne odcienie czerwieni, pomarańczy i żółci. Te ostatnie, odważne barwy, delikatnie zgaszone towarzystwem kafli imitujących beton, dobrze sprawdzą się we wnętrzu kontrastowej łazienki. Najpopularniejsze obecnie zestawienie bieli z szarością to propozycje dla ceniących modne, uniwersalnie i stosunkowo proste w aranżacji rozwiązania. Wnętrze łazienki opierające swój wystrój na miksie płytek białych i płytek imitujących beton to propozycja regularnie pojawiające się w magazynach wnętrzarskich i popularnych katalogach.

Interesująca struktura

To, co wyróżnia kafelki imitujące beton, to ich charakterystyczna struktura, doskonale odwzorowująca fakturę powierzchni pokrytej tym popularnym kompozytem. Delikatne nieregularności pojawiające się na powierzchni kafli dodają aranżacji surowości i industrialnego charakteru. Zastosowanie płytek imitujących beton w eleganckim wnętrzu, wykorzystującym błyszczące lub jednolite powierzchnie stanowić będzie ciekawe „przełamanie” obowiązującej konwencji, nie ujmując jednocześnie wnętrzu nic z jego luksusowego charakteru.

Różnorodność kształtów

Płytki ceramiczne imitujące beton odnajdziemy obecnie w wielu różnorodnych kształtach, a także w kilku rozmiarach idealnie dopasowane do naszych potrzeb, umożliwiających stworzenie aranżacji we wnętrzu o dowolnych wymiarach. Na imponujących powierzchniach dobrze sprawdzą się płytki o powiększonym formacie, o matowym lub błyszczącym wykończeniu. Ich bezfugowy montaż umożliwi uzyskanie jednolitej powierzchni, np. na ścianie. Niewielkie płytki o heksagonalnym kształcie sprawdzą się natomiast we wnętrzach mniejszych, w których każdy szczegół zwraca uwagę – heksagony umożliwiają stworzenie dowolnej kompozycji niemal na każdej powierzchni. Kafle imitujące beton to także świetna propozycja dla aranżacji inspirowanych naturą – struktura betonu pasuje zarówno do kamienia, jak i do drewna.