Okna przesuwne drewniano-aluminiowe – najlepsze do większych przeszkleń

Poszukujesz takich okien balkonowych lub tarasowych, które będą prezentowały się elegancko i będą wpuszczały do wnętrza dużo światła? W takim przypadku warto postawić na okna przesuwne o konstrukcji drewniano-aluminiowej – są najlepsze do większych przeszkleń!

Drzwi tarasowe oraz balkonowe, które określane są też mianem okien ze względu na całkowite przeszklenie, możemy zakupić obecnie w wielu różnych wariantach. Najtańsze i także najbardziej popularne to okna o konstrukcji plastikowej, czyli z PCV. Możemy zakupić je zarówno jako tanie okna rozwierane lub też jako te przesuwne w nieco wyższej cenie. Gdy jednak poszukujemy okien o większych wymiarach, plastik nie zda egzaminu – najlepszym rozwiązaniem będą wtedy okna o konstrukcji drewniano-aluminiowej – https://www.okna-pasywne.pl/produkty/okna/wg-materialu/drewniano-aluminiowe.

Drewno i aluminium – idealny duet

Chociaż za okna drewniano-aluminiowe będziemy musieli zapłacić więcej niż za te PCV, to jednak musimy pamiętać o tym, że dają nam one szereg dodatkowych korzyści. Warto wskazać przede wszystkim na fakt, że są one bardzo wytrzymałe i trwałe ze względu na pokrycie aluminium od zewnętrznej strony – nie wymagają wtedy specjalnych prac konserwacyjnych jak w przypadku okien wykonanych w całości z drewna. Okna drewniano-aluminiowe wyróżniają się również bardzo dobrymi parametrami termicznymi. Zabezpieczają wnętrza przed wychłodzeniem, ponieważ mają niski współczynnik przenikania ciepła – im niższa wartość tego współczynnika, tym mniejsze straty ciepła, a tym samym również mniejsze koszty ogrzewania.

Wygoda okien przesuwnych

Okna drewniano-aluminiowe przeznaczone na tarasy oraz balkony dostępne są zarówno w wersji rozwieranej, jak i przesuwnej. Jako okna przesuwne są one znacznie wygodniejsze w używaniu – wystarczy tylko popchnięcie skrzydła, aby otworzyć albo zamknąć przejście.Do wyboru mamy także drzwi o konstrukcji uchylno-przesuwnej, które możemy łatwo uchylić, jeśli chcemy tylko przewietrzyć pomieszczenie. Dla optymalnej wygody warto poszukiwać także okien o niskim progu – dzięki temu przejście przez nie jest jeszcze bardziej komfortowe i bezpieczne.