Łazienka to idealne miejsce na relaks po trudnym dniu. Aby odpoczynek w niej był przyjemny i komfortowy warto zadbać o dopasowane do wielkości pomieszczenia ogrzewanie. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, wybierając ogrzewanie do łazienki.

Ogrzewanie w łazience

Komfort użytkowania łazienki zapewnią nie tylko piękne kafle czy efektowna armatura. Nic nam po nowoczesnym wystroju, jeśli kwestia ogrzewania w łazience nie zostanie odpowiednio przemyślana.

Planując remont łazienki należy rozpocząć pracę od ustalenia sieci podłączeń wynikających z rozmieszczenia poszczególnych elementów – umiejscowienia wanny, prysznica, czy toalety. Będzie to szczególnie ważne w przypadku dużych powierzchni.

Sposób ogrzewania łazienki warto zaplanować jeszcze przed rozpoczęciem prac, uwzględniając źródło ogrzewania. To, czy zdecydujemy się na kocioł na paliwa stałe czy alternatywne biopaliwa, będzie determinowało wybór urządzeń.

Dla uzyskania optymalnego komfortu w łazience zaleca się ustawienie temperatury o 3-4 stopnie wyższej niż w pozostałych pomieszczeniach. Warto rozważyć ogrzewanie podłogowe, które działa powierzchniowo. Ciepła posadzka pod stopami po kąpieli to naprawdę przyjemna perspektywa. Dobrze zadbać o dodatkowe źródło ciepła w postaci grzejników łazienkowych. Niezwykle praktyczne są te w kształcie drabinek. Można nimi zastąpić wieszaki i wykorzystywać do suszenia mokrych ręczników.

Jak dopasować grzejnik do stylu wnętrza?

Decydując się na ogrzewanie ścienne w łazience mamy szerokie pole do popisu. Nowoczesne grzejniki z powodzeniem spełniają swoją funkcję i co najważniejsze nie przypominają już topornych, stalowych konstrukcji. Wręcz przeciwnie, grzejniki łazienkowe zyskały zgrabną budowę.

W minimalistycznej łazience dobrze sprawdzą się drabinki o klasycznej, białej barwie. Będą także idealnie współgrały z wnętrzem o skandynawskiej estetyce, w towarzystwie białych płytek i drewnianych akcentów.

Grzejniki mogą stanowić dyskretne uzupełnienie płytek lub wręcz przeciwnie – stanowić wyrazisty, barwny akcent na tle ściany. W łazience inspirowanej surowym klimatem industrialnym znajdzie zastosowanie grzejnik łazienkowy w kolorze chłodnego antracytu, idealnie wtapiający się w przestrzeń. Będzie także idealnym dodatkiem do eleganckiej aranżacji, gdzie dyskretnie scali się z klimatem wnętrza.

Warto zastanowić się, który rodzaj grzejników najlepiej sprawdzi się w naszym domu. Czy lepszym pomysłem będą propozycje wodne, czy elektryczne? Pamiętajmy, by zawsze zwracać uwagę na odpowiedni dobór mocy wyjściowej w stosunku do wielkości naszej łazienki.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.bricomarche.pl/lazienka-i-kuchnia/grzejniki-wentylatory-lazienkowe/grzejniki-lazienkowe