Ogrodzenie panelowe - tanie i trwałe ogrodzenie

Jakie ogrodzenie wybrać, aby było solidne, tanie oraz łatwe w montażu? Z odpowiedzią przychodzą producenci ogrodzeń panelowych. Ogrodzenia panelowe z metalu to świetna alternatywa dla drewnianych, wszechobecnych płotów. Są to nie tylko trwałe i solidne ogrodzenia, ale również co ważne dla klienta – są tanie. Doskonała jakość w przestępnej cenie.

Najważniejsze cechy paneli ogrodzeniowych

Bardzo ważną cechą ogrodzeń panelowych jest ich konstrukcja, która jest trwała i solidna. Dzięki niej panele w minimalnym stopniu podatne są na odkształcenia oraz nie uginają się pod wpływem nacisku. Podczas produkcji panele są cynkowane ogniowo, w związku z czym chronione są przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi oraz późniejszą korozją. Wszystkie wymienione czynniki wpływają na to, że ogrodzenie będzie spełniało swoją funkcję przez długi czas. Dodatkowym atutem tego typu ogrodzeń jest możliwość samodzielnego montażu. Jest on niezwykle łatwy i nie potrzeba do niego specjalnych umiejętności i narzędzi. Trwa on w miarę krótko i może zostać wykonany w parę godzin.

Rodzaje paneli w ogrodzeniach

W ogrodzeniach można się spotkać w dwoma rodzajami paneli: panele 2d i 3d. Różnią się między sobą przede wszystkim wyglądem. Jeśli chodzi o ogrodzenia z panelami 2d, to siatka w takich panelach jest prosta na całej powierzchni. Dlatego też preferowane są one do miejsc, gdzie wygląd nie ma dużego znaczenia i mają one służyć tylko jako element odgradzający. W panelach 3d znajdują się dekoracyjne tłoczenia, które dają efekt trójwymiarowości w związku z czym używane są do izolowania posesji prywatnych.

Dla kogo panele ogrodzeniowe?

Dzięki temu, że panele są tanie i solidne, bardzo często stosowane są przez różne firmy do odgradzania terenów, hal produkcyjnych czy magazynów. Stosuje się je również do odgradzania powierzchni należących do instytucji, miejsc publicznych, a nawet boisk sportowych czy placów zabaw. W tych przypadkach panele dla firmy są wybierane przede wszystkim po to, aby odgrodzić dany teren, dlatego najczęściej jest to typ paneli 2d. Jednak nieustająco można zauważyć wzrost zainteresowania ogrodzeniami panelowymi osób prywatnych. Stanowią niebanalną alternatywę dla innych typów ogrodzenia. W tym przypadku indywidualne osoby zwracają uwagę na estetykę, dlatego panele dla domu są wybierane w wersji 3d.

Panele ogrodzeniowe są idealnym produktem na długie lata, bez konieczności ciągłego naprawiania i wymieniania. Warto, więc zainwestować w ten rodzaj ogrodzenia i cieszyć się prywatnością przez długi czas. Więcej o tego typu ogrodzeniach znaleźć można na stronie firmy JANMET, która oferuje panele ogrodzeniowe 2d i 3d wraz z elementami montażowymi do samodzielnej instalacji.