Nowoczesny dom, nowoczesne instalacje

Budowa domu wiąże się z wieloma inwestycjami, odpowiednimi projektami i przemyślanymi konstrukcjami. Każdy, kto obecnie postanawia zbudować swoją posiadłość chce, aby budynek był nowoczesny nie tylko pod względem designu, ale również instalacji.

Instalacjami sanitarnymi nazywamy grupy instalacji budowlanych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku związane z użytkowaniem gazu, wody i powietrza. Rodzaje instalacji sanitarnych to m.in. instalacja kanalizacji, instalacja grzewcza czy instalacja wodna. Każda z nich natomiast jest złożona z wielu niewielkich, istotnych elementów – przewodów, złączek, pomp czy baterii. Warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości, wytrzymałe części do instalacji klejonych, zgrzewnych oraz elementy instalacji rur wielowarstwowych. Istnieje w ofercie również wiele akcesoriów dodatkowych, które ulepszają instalacje, komfort użytkowania i jakość życia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy USTM.

Filtry do wody – krystaliczne czyste źródło życia

Instalacje wodne można ulepszyć i uzupełnić je funkcjonalnymi dodatkami takimi, jak filtry do wody. Niezwykle wartościowym działaniem filtrów do wody jest uzdatnienie wody, czyli przystosowanie jej do bezpiecznego użycia – gotowania i picia. Filtry do wody oczyszczają płyn z zanieczyszczeń, zawartości chloru czy twardości. Ma możliwość usunięcia z niej także zbyt wielu jonów żelaza i manganu, które mogą mieć istotnie negatywny wpływ na zdrowie. Do kategorii filtrów wody zalicza się wiele przydatnych urządzeń.

Filtry do wody – zmiękczacze wody

Zmiękczacze rozwiązują problem twardości wody, czyli obecności w niej głównie jonów wapnia i magnezu. Twarda woda ma wiele negatywnych skutków dla człowieka i urządzeń gospodarstwa domowego. Wysusza skórę, podrażnia gruczoły łojowe, a także pozbawia blasku włosy i może powodować ich wypadanie. Osad, który pojawia się podczas gotowania twardej wody może skutkować niszczeniem pralek czy bojlerów. Kamień kotłowy może też osadzać się w rurach instalacji wodnej, jak również powodować straty energii cieplnej.

Domowa stacja uzdatniania wody

Przy wyborze domowej stacji uzdatniania wody należy zacząć od analizy fizykochemicznej używanej przez nas wody. Uzyskamy informacje, jakie parametry są poza normami. Do nas należy też decyzja, czy przystaniemy na układzie podstawowym, czy może ulepszymy go o dodatkowe akcesoria, jak filtr węglowy czy zmiękczacze wody. Najczęściej stosowanymi metodami w domowej stacji uzdatniania wody są: odżelazianie, odmanganianie, napowietrzanie czy dezynfekcja wody i regulacja pH. Są też modele multifunkcyjne, łączące wiele z tych funkcjonalności uzdatniania wody. Woda jest podstawowym składnikiem ciała jak i życia człowieka. Postaw na zdrowie swoje i członków swojej rodziny – zadbaj o zdrową i czystą wodę w swoim domu.

Nowoczesne rozwiązania – centralne odkurzacze

Z pewnością każdy miał nieprzyjemność używać nieporęcznego, zwyczajnego odkurzacza. Jest hałaśliwy, niewygodny w poruszaniu i często nieszczelny – możemy wyczuwać kurz i pyłki. Inaczej sytuacja wygląda z centralnym odkurzaczem – gwarantuje efektywne usuwanie roztoczy i kurzu, bezpowrotnie usuwając je za pomocą wydmuchiwania ich na zewnątrz domu. Centralne odkurzacze to ulga dla wszystkich alergików! Nie musisz wyciągać żadnego urządzenia ani ciągnąć go po całym mieszkaniu – centralny odkurzacz montowany jest w pomieszczeniu gospodarczym lub garażu, a my korzystamy przy sprzątaniu tylko z długiej rury. Pracuje niebywale cicho, włącza się zdalnie i pozbywa się wszelkiego kurzu i pyłów. Możliwe jest też dobranie dodatkowych akcesoriów, takich jak szufelki automatyczne. Wybierz centralny odkurzacz i sprzątaj z przyjemnością.