Nowoczesne systemy dla domu. USTM

Domowa stacja uzdatniania wody staje się obecnie coraz popularniejsza. Tak, jak coraz bardziej doceniane są centralne odkurzacze. Dzieje się tak z powodu wzrostu świadomości ludzi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przebywanie w czystym powietrzu i picie czystej wody zapewnia komfort i zdrowie. Zapewnia lepszą jakość egzystencji. Nie mówiąc o tym, że miękka woda jest smaczniejsza niż twarda.

Filtry do wody

Filtr do wody niejedno ma imię. Jego cechą jest jednak to, że gwarantuje swoim użytkownikom nieograniczony dostęp do bezpiecznej i czystej wody. Zadaniem filtru jest oczyszczanie i uzdatnianie. Uwalnianie z zanieczyszczeń mechanicznych, nadmiernej twardości, z chloru, nadmiaru związków żelaza i manganu.

Filtry do wody to:

 • zmiękczacze – zmiękczające wodę, czyli wymieniające jony wapnia i magnezu na jony sodu.

 • stacje uzdatniania – uwalniające wodę od kamienia i innych zanieczyszczeń. Zamieniające twardą wodę na miękką.

 • korpusy narurowe – filtrujące wodę i poprawiające jej jakość.

 • systemy odwróconej osmozy – polegające na tym, że cząsteczki wody przenikają przez membranę, która oddziela dwie mieszanki o różnym stężeniu po to, aby wycentrować stężenia po obu stronach membrany. To domowa stacja uzdatniania wody najnowszej generacji.

 • Filtr do wody łazienkowy i kuchenny – szybki i łatwy w montażu, zapewniający kilkustopniowy system filtracji.

 • wkłady – zaawansowane technologicznie i skutecznie usuwające zanieczyszczenia mechaniczne z wody.

 • akcesoria i części zamienne – na przykład urządzenia do pomiaru pH wody, czy do pomiaru ilości substancji jonowej zawartej w wodzie, jednorazowe wskaźniki pokazujące upływ czasu, proste i dokładne testy do badania wody.

 • złączki – niezbędne, dodatkowe elementy, w które powinna być wyposażona domowa stacja uzdatniania wody.

Centralne odkurzanie

Centralne odkurzacze to enigmatyczna nazwa. Kryje się pod nią z jednej strony doskonale nam znany odkurzacz, lecz z zupełnie innej epoki. Epoki XXI wieku. Nie wymaga plączących się po podłodze kabli. Nie wymaga przenoszenia z miejsca na miejsce. Nie wymaga wymiany worków. Za to pracuje bardzo cicho.

Odkurzacz centralny pracuje w wydzielonym centralnym miejscu domu – na przykład piwnicy, garażu, kotłowni. W skład tej centralnej instalacji wchodzą zamontowane w ścianach i w podłodze rury oraz gniazda ssące. Pozwalające odkurzyć wszystkie kondygnacje domu, nawet taras czy balkon. Centralne odkurzacze oczyszczają dokładnie powietrze z kurzu i roztoczy i są przyjazne dla alergików.

 • Jednostki centralne – odpowiedzialne za działanie systemu centralnego.

 • Instalacje – elementy wykorzystywane do montażu.

 • Gniazda – łączące akcesoria sprzątające z centralnym systemem. Elegancko wykończone.

 • Szufelki automatyczne – idealnie czyszczące drobne zabrudzenia na podłodze, przydatne w przedpokoju, okolicach kominka czy w kuchni. Proste w obsłudze – wystarczy nacisnąć stopą włącznik, szczotką podmieść śmieci w kierunku otworu, a inteligentne urządzenie odprowadzi zanieczyszczenie do przewodów.

 • Akcesoria – zasysające kurz i zanieczyszczenia ssawki i inne zestawy szybkiego sprzątania.

Instalacje sanitarne

To akcesoria i części niezbędne podczas budowy domu. Niezbędne do instalacji zgrzewnych, klejonych i innych. To różnego rodzaju rury, kolanka, złączki, trójniki, kalibrowniki i inne akcesoria.