NOVA i NOVA Flat - elegancja prostych form

Pytanie jak pomysłowo ukryć grzejniki by nie szpeciły wnętrza, od wielu lat stanowi przedmiot rozważań projektantów wnętrz. Aranżacja wnętrza z grzejnikami dekoracyjnymi jest dużo łatwiejsza. Co więcej – mogą stanowić nawet ozdobę nowoczesnego wystroju.

Grzejniki dekoracyjne – rodzaje

Wśród grzejników dekoracyjnych znaleźć można odpowiednią propozycję praktycznie do każdego wnętrza – od łazienki po salon. Warto też mieć na uwadze, że ozdobne grzejniki projektowane są z myślą o różnych aranżacjach. Znajdziemy więc wśród nich zarówno klasyczne grzejniki żeberkowe, które zaskakują raczej wykończeniem niż formą, jak też bardzo ekstrawaganckie, designerskie grzejniki przypominające wyglądem artystyczne instalacje. Pod względem budowy i sposobu oddawania ciepła, dekoracyjne grzejniki dzielą się jednak podobnie, jak ich tradycyjne odpowiedniki na:
– grzejniki rurowe;
– grzejniki płytowe;
– grzejniki żeberkowe.

Zastosowanie grzejników dekoracyjnych

Grzejniki o nietypowym, designerskim wyglądzie, to doskonały pomysł do rozwiązania kwestii odbiorników ciepła w minimalistycznych wnętrzach. Aranżacja wnętrza w stylu minimalistycznym zakłada bowiem odejście od zbędnych zabudów, czy choćby zasłon, za którymi można by ukryć grzejniki, by nie szpeciły pomieszczenia. Modele grzejników marki Radox Design – Nova i Nona Flat, są wręcz stworzone do minimalistycznych wnętrz. Ich uniwersalnie elegancki kształt i forma sprawiają, że równie dobrze będą spełniały swoją funkcję jednocześnie będąc ozdobą praktycznie każdej aranżacji – także w stylu skandynawskim, a nawet klasycznym. Urządzając wnętrza klasyczne, warto jednak zwrócić uwagę, na grzejniki żeberkowe Irsap.

Eleganckie wykończenie, tradycyjna wydajność

Nowoczesne, ozdobne grzejniki wykończone są w sposób nie wymagający malowania. Idealnie pokryte lakierem proszkowym, bądź chromem, mogą zaprezentować się doskonale w każdym wnętrzu. Zwłaszcza, że niektóre modele – na przykład grzejniki Nova – lakierowane są na kilka odcieni, spośród których można bez problemu dobrać taki, który będzie harmonizował z resztą wyposażenia.
Czy grzejniki dekoracyjne są wydajne? – Takie pytanie nasuwa się, kiedy patrzymy na niektóre modele grzejników o szczególnie ekstrawaganckich kształtach. Odpowiedź okazuje się zaskakująca dla sceptyków – grzejniki dekoracyjne potrafią być bardziej wydajne, niż tradycyjne. Jest to możliwe dzięki użyciu najnowocześniejszych technologii na każdym etapie produkcji nowoczesnych, designerskich odbiorników ciepła. Po tego rodzaju grzejniki sięgają najbardziej wymagający klienci. Liczy się dla nich perfekcja w każdym detalu, więc grzejniki nie mogą jedynie dobrze wyglądać. Muszą też spełniać doskonale swoją podstawową funkcję – po prostu muszą idealnie oddawać ciepło.

Ceny grzejników dekoracyjnych

Niestety nie wszystkie dekoracyjne grzejniki są na przysłowiową „każdą kieszeń”. Można znaleźć klasycznie proste, choć ozdobne zarazem modele już za kilkaset złotych. Zasadniczo jednak w przypadku grzejników dekoracyjnych należy liczyć się z wydatkiem nawet kilku tysięcy złotych.