Markizy tarasowe – jakie wybrać

Markizy mogą stanowić dobre rozwiązanie, pozwalające w pełni wykorzystać komfort i luksus, jaki daje posiadanie dużego tarasu przy domu. Umożliwiają komfortowe przyjmowanie gości w okresie wiosennym, letnim, a nawet jesiennym, bez względu na zmienną aurę. Markiza osłoni dobrze gości, zarówno przed dużym słońcem, jak i przed deszczem. Na rynku można spotkać szeroki wybór markiz, różniących się ceną, jakością i funkcjonalnością. Którą z nich wybrać?

Markizy tarasowe bez kasety

Tego typu markizy należą do najpopularniejszych, z uwagi na niską cenę. Są łatwe w obsłudze i mają prostą konstrukcję. Rura nawojowa, służąca do nawijania tkaniny, jest otwarta, a po nawinięciu markizy pozostaje odsłonięta. Do nośnej belki (utrzymującej całą konstrukcję) przymocowane są odpowiednie wsporniki: ścienne, sufitowe lub krokwiowe. Najważniejszą częścią konstrukcji są jej ramiona, napinające tkaninę. Markizy bez kasety montuje się do sufitu, krokwi lub do ściany. W ofercie firmy znajduje się 7 rodzajów tego typu markiz, różniących się wyglądem i możliwościami technicznymi.

Markizy tarasowe w kasecie i pół-kasecie

Zaletą tego typu markiz jest całkowite ich schowanie w kasecie po zwinięciu tkaniny. Zabezpiecza to materiał przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (brudem, zmoczeniem, czy blaknięciem pod wpływem słońca). Markizy te są droższe od wersji bez kaset, ale za to bardziej funkcjonalne i trwalsze.

Markiza pergola 110/210

W systemie markiz Markilux 110/120 wykorzystano pergolę, która posiada słupy montowane do podłoża. Dzięki temu jest ona bardzo odporna na silne wiatry, nawet przy dużych powierzchniach zadaszenia. Jeśli opuścimy jedną podporę, otrzymamy z pergoli 110 wersję 210. Szyny prowadzące oraz profil kasety i wysięgu są do siebie dopasowane w każdym szczególe, tworząc niezwykle elegancką, dużą osłonę tarasową. Markiza tarasowa pergola posiada napęd elektryczny sterowany pilotem.

Markizy ogrodowe

Przykładem markizy ogrodowej jest Markilux Planet. Wyróżnia ją niepowtarzalny i niezwykle oryginalny design. Konstrukcja oparta jest w tym przypadku na przekrzywionym słupie, który montuje się do podłoża. Markiza została wyróżniona nagrodą PLUS X AWARD jako „Najlepszy Produkt Roku”. Będzie stanowić idealny element każdego ogrodu.

Gdzie kupić?

Gdzie kupić markizy? Łódź jest siedzibą firmy Monolith, oferującej różnego rodzaju pergole, osłony, rolety, i żaluzje. Wśród wszystkich artykułów znajdują się również markizy tarasowe oraz ogrodowe. Przedsiębiorstwo wyróżnia się na rynku atrakcyjnymi rozwiązaniami technicznymi oraz wysoką jakością produktów. Powstało w 1990 roku i od tego czasu zyskało szerokie grono zadowolonych klientów. Oferuje zarówno sprzedaż, jak i montaż oraz serwis oferowanych materiałów. Na stronie www.twojamarkiza.pl można zapoznać się z szeroką ofertą firmy.

Szeroki wybór markiz oferowanych przez firmę Monolith sprawia, że z pewnością każdy, nawet najbardziej wybredny klient, znajdzie rozwiązanie spełniające jego oczekiwania.