Kamień naturalny jako idealny surowiec do produkcji mebli

Meble z kamienia? Wielu osobom takie nietuzinkowe połączenie może wydać się dziwne. Nasuwa się skojarzenie z jaskinią lub z zamkami. Ale czy faktycznie tak jest? Okazuje się, że kamienne meble mogą być bardzo estetyczne i praktyczne. Nadają wnętrzom oryginalnego charakteru i harmonijnie łączą się z pozostałymi elementami domowego wyposażenia. Co warto wiedzieć o tych produktach?

Za co pokochaliśmy meble z kamienia?

Kamień cieszy się sporą popularnością wśród miłośników stylowego designu. Jego naturalny wygląd i efekt estetyczny, jaki daje, zaskarbiły sobie sympatię osób, które marzą o nietuzinkowym wystroju domu lub mieszkania.

Ze względu na dużą wytrzymałość i trwałość meble z kamienia mogą stać wewnątrz domu lub w ogrodzie lub na tarasie przez cały rok. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości i nie rysują się tak jak drewno.

Kamień w wystroju wnętrz – niebanalny efekt

Kamień nadaje wnętrzom surowości, choć umiejętnie zastosowany potrafi również ożywić, a nawet ocieplić przestrzeń. Meble z kamienia naturalnego stanowią nietuzinkowy wyraz jednoczesnej tęsknoty za naturą i manifest nowoczesnego podejścia do projektowania.

To prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą wyróżnić wnętrza dzięki pięknie wyglądającym kamieniom w postaci blatów granitowych lub marmurowych. Kamień harmonijnie łączy się z innymi popularnymi na rynku materiałami, między innymi z metalem. Połączenie metalowych elementów i szlachetnego kamienia tworzy elegancką i efektowną całość. Taka zaskakująca kompozycja sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu loftowym i industrialnym. Z kolei kamień zestawiony z drewnem doskonale uzupełni aranżację domów i mieszkań zaprojektowanych w tradycyjnej estetyce.

Jaki kamień do mebli?

Projektanci domowego wyposażenia stawiają na dwa gatunki kamienia, czyli na marmur i granit. Czym się od siebie różnią? Jak wyjaśnia ekspert z firmy HB Polska: „Granit charakteryzuje się zwiększoną odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Z kolei marmur odznacza się luksusowym, majestatycznym wyglądem.”

Oba rodzaje kamieni wprowadzają do każdego pomieszczenia i terenu zewnętrznego niepowtarzalną atmosferę, a co najważniejsze, będą cieszyć oko przez kilkanaście i więcej lat.

Jakie meble powstają z kamienia?

Z kamienia powstają trwałe i eleganckie meble, takie jak stoliki, krzesła, konsole czy ławki. Oczywiście mowa tutaj zarówno o elementach wyposażenia wewnętrznego, jak i zewnętrznego (ogród, taras). Poza tym spotkać można kamienną ladę barową lub wyspę kuchenną. Z kamienia mogą też powstawać ciekawe dodatki dekoracyjne lub nawet elementy armatury, np. umywalki nablatowe lub kamienne wanny.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że kamień – choć piękny i praktyczny – nie jest szczególnie łatwy w obróbce ze względu na brak plastyczności.  Tak więc nie da się stworzyć z niego każdej możliwej formy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here