Jakie wybrać folie ochronne na okno?

Zanim wybierze się stosownie folie na okno, należy się spytać o ważny kłopot – czy jest to ochrona przeciwko włamaniowa, lub jest zbyt ciepło, lub słońce razi, lub ktoś mi zagląda przez szybę, czy chcę trochę intymności w miejscu czy potrzebuję nadać indywidualnego rodzaju naszym szybom, natomiast co za tym idzie pełnej elewacji domu lub szybom samochodowym.

Folie na okna mają różne odmiany oraz rodzaje

Jednymi spośród najistotniejszych są folie przeciwsłoneczne, jakie są jako wewnętrzne oraz zewnętrzne. Jak sama nazwa sugeruje – służy do ochrony przed słońcem, jednak nie wyłącznie. Zabezpiecza wzrok przed promieniami słonecznymi, jakie niekorzystnie oddziałują na tenże zmysł. Ułatwiają również pracę na komputerach. Folia przeciwsłoneczna sprawia, iż w domu jest znacznie chłodniej oraz przyjemniej, szczególnie, jeśli na dworze jest upał. Zewnętrzne folie przeciwsłoneczne są niezwykle mocne oraz wytrzymałe na rozmaite warunki atmosferyczne. Odpierają blaski słoneczne przed dojdzie do szyby oraz jej nie zagrzeje.

Wykorzystanie folii okiennych daje dodatkową korzyść, jeśli okna są zrobione ze szkła standardowego (float). Po przyklejeniu folii, szkło staje się bezpieczne (po rozbiciu nie rozpada się; jego elementy są na folii).

Co to jest oraz jak funkcjonuje folia przeciwsłoneczna na okna?

Folie przeciwsłoneczne wykonywa się niejednokrotnie z poliestru, natomiast ich reguła działania opiera się na przekazywaniu światła słonecznego. Mogą być montowane od wewnątrz, jak również na zewnątrz. Przy czym tenże drugi sposób jest znacznie bardziej skuteczny, bowiem blaski słoneczne poddają odbiciu zanim jeszcze przenikną przez szybę. Folie przeciwsłoneczne są w przeróżnych poziomach przyciemnienia, te zewnętrzne wielokrotnie dają rezultat lustra weneckiego.

Gdzie należałoby wykorzystać folie przeciwsłoneczne?

Folie przeciwsłoneczne z tej grupy dobrze sprawdzają się w obiektach o wielkich przeszkleniach oraz wszędzie tam gdzie dostrzegany jest kłopot ze zbytnim ogrzewaniem wnętrz oraz pomieszczeń. W wielu wypadkach folia przeciwsłoneczna umożliwia ograniczyć temperaturę w pomieszczeniach na tyle, że nie jest niezbędne montowanie klimatyzacji. Artykuły tejże gamy są także dobrym uzupełnieniem dla tychże obiektów, gdzie koszty działanie klimatyzacji są niezwykle duży.