Jakie są zastosowania różnych pomp do wynajęcia?

Firmy zajmujące się wynajmem pomp oferują szeroką gamę wypożyczanych sprzętów. Są to przede wszystkim: igłofiltry (zestawy igłofiltrowe), agregaty pompowe do brudnej wody, szlamu i ścieków, pompy zatapialne oraz pompy perystaltyczne (tzw. “jelitowe”).

Czy można wynająć igłofiltry?

Zestawy igłofiltrowe stosowane są głównie do obniżania poziomu wód gruntowych, na przykład przy odwadnianiu wykopów. Instalacja składa się z takich elementów jak igłofiltry, rurociąg kolektora ssącego i agregat pompowy. Podstawową funkcją tego urządzenia jest tymczasowe obniżenie poziomu wód gruntowych, na przykład w trakcie prowadzenia prac budowlanych czy inżynieryjnych.

Agregaty pompowe do wody brudnej, szlamu i ścieków

Agregaty pompowe do brudnej wody, szlamu i ścieków to sprzęty, które występują zarówno w wersji spalinowej, jak i elektrycznej. Większość z nich jest dostępnych w wersji przewoźnej – na przyczepach z pozwoleniem do poruszania się po drogach publicznych. Agregaty pompowe stosowane są między innymi do: odwadniania igłofiltrami, pompowania ścieków, odwadniania powierzchniowego wykopów budowlanych i kopalni odkrywkowych. Niektóre z urządzeń tej kategorii sprawdzą się również w przypadku gęstszych cieczy, płuczki wiertniczej czy bentonitu. Jest to możliwe dzięki zainstalowanemu silnikowi z zapasem mocy, a także przelotowi zanieczyszczeń oraz odpornym częściom roboczym.

Wynajem pomp zatapialnych

Kolejną grupą wynajmowanych pomp są pompy zatapialne, o zastosowaniach których przeczytacie na https://www.ponako.pl/pompy/. Występują zarówno jako drenażowe – wykorzystywane do pompowania wody na przykład w wykopie, jak i szlamowe czy ściekowe – o niezatykającej się konstrukcji.

Istnieją również do wynajmu pompy z agitatorem, który to jest specjalnym wirnikiem występującym przed koszem ssawnym i jego rolą jest rozbijanie części stałych, a także wzbudzanie osadów. Stosowane są między innymi przy pompowaniu płuczki wiertniczej, bentonitów czy mułów.

Wynajem pomp perystaltycznych

Następną kategorią są tak zwane pompy “jelitowe”. Przeznaczone są do pompowania najgęstszych i najbardziej ściernych, a także korozyjnych mediów, które zawierają cząstki stałe o wielkości do 30% średnicy węża. Wersja perystaltyczna to wolnoobrotowa pompa wyporowa.

Przykładowymi miejscami jej zastosowania mogą być na przykład:
-przemysł chemiczny
-oczyszczalnie ścieków
-przemysł tekstylny
-górnictwo
-budownictwo
-przemysł spożywczy
-przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here