Jaki kamień dekoracyjny dobrać do własnych wnętrz?

Kamienie dekoracyjne od wielu lat są bardzo powszechnie stosowanymi materiałami użytkowymi. To doskonała alternatywa dla tapet, które nie są zbyt stylowe i eleganckie. Atutem kamieni dekoracyjnych jest to, że nadają się praktycznie do każdego wnętrza, skutecznie je odświeżając i zapewniając im niepowtarzalny klimat.

Jaki kamień dekoracyjny będzie najlepszym wyborem?

Dobór kamienia dekoracyjnego zależy w dużej mierze od tego, w jakim pomieszczeniu chce się go użyć. Jeśli chodzi o kuchnię oraz przedpokój, zdecydowanie najlepszym pomysłem będzie granit oraz marmur. Takie materiały nadają tym pomieszczeniom doskonałego wizażu oraz sprawiają, że domownicy czują się w nich swobodnie. Marmur będzie odpowiednim rozwiązaniem, również w przypadku łazienek. Wiele osób marzy o tym, aby urządzić swoją łazienkę w minimalistycznym stylu, a z marmurem będzie można to uczynić bez większych problemów.

W pokojach dziennych można się zdecydować na piaskowiec. Położenie tego naturalnego kamienia na ścianach będzie strzałem w dziesiątkę. Niekiedy domownicy decydują się na takie rozwiązania, także jeśli chodzi o aranżację sypialni. Bardziej wymagające osoby w sypialniach stawiają jednak na wapień, chociaż trzeba pamiętać o tym, że jest to miękki materiał i może być podatny na uszkodzenia, dlatego nie warto stosować go w sypialniach przeznaczonych dla dzieci.

Najbardziej uniwersalne kamienie dekoracyjne

W wielu sytuacjach warto postawić na kamień dekoracyjny do każdego wnętrza. Takim wyborem będzie beton, który świetnie sprawdzi się zarówno w kuchniach, łazienkach, sypialniach, jak i pokojach dziennych. Tańszą alternatywą będzie łupek, który coraz częściej znajduje zastosowanie w wielu mieszkaniach, aranżowanych w nieco bardziej nowoczesny sposób. Łupek charakteryzuje się tym, iż po nałożeniu na ścianę przybiera formę kamienia 3D, który jest odporny na zarysowania, przebarwienia oraz wszelkie niedoskonałości. To sprawia, że ten kamień jest jednym z najbardziej uniwersalnych wyborów na rynku.

W stylu loftowym lub skandynawskim najlepiej spisze się cegła, np. bielona lub też czerwona. Zawsze można zdecydować się również na gips, który posiada ciekawą fakturę i bogatą kolorystkę, pasującą do wielu różnych wnętrz. W nowoczesnych wnętrzach najlepiej będzie się prezentował beton, który nie ma żadnej konkurencji. Można wybrać różne jego wersje, np. matową, ciemną lub też z dodatkiem połysku. Ostateczny wybór, zawsze może być skonsultowany z bardzo doświadczonym projektantem wnętrz, który poradzi mało zdecydowanym osobom, na jakie kamienie postawić w danych wnętrzach.