jak-otrzymac-wode-zywa
jak-otrzymac-wode-zywa

Woda żywa, czyli inaczej woda alkaliczna, pełni szereg dobroczynnych funkcji. Przede wszystkim dodaje energii i wyzwala dodatkowe siły. Bierze czynny udział w procesie odnawiania się komórek oraz delikatnie podnosi ciśnienie krwi. Ponadto jest naturalnym przeciwutleniaczem. Dzięki domowym jonizatorom wody jej uzyskanie jest niezwykle proste.

Woda żywa to inaczej zjonizowana woda alkaliczna. Jest świetnym antyoksydantem, hamującym wytwarzanie się wolnych rodników, odpowiedzialnych za osłabianie systemu odpornościowego organizmu. Woda żywa zatem zapobiegnie rozwojowi nowotworów, miażdżycy, zapaleniu stawów czy zaćmy. Usunie z organizmu toksyny, powstałe wskutek jego zakwaszenia. Jak ją otrzymać?

Proces otrzymywania wody żywej

Otrzymanie wody żywej, czyli inaczej alkalicznej wody zmineralizowanej, w warunkach domowych jest niezwykle proste dzięki domowym jonizatorom wody, oferowanym przez internetowy sklep Global Water.

Aby ją otrzymać, należy poddać zwykłą wodę procesowi elektrolizy i przepuścić przez nią prąd elektryczny w domowym jonizatorze. Prąd ten sprawi, że woda oraz wszystkie rozpuszczone w niej sole rozdzielą się na wodę żywą— alkaliczną o pH 8,5-9,5 oraz wodę martwą, czyli kwaśną o pH 2-4. Podczas gdy w części alkalicznej będą dominowały jony ujemne OH hydroksylowe, w kwaśnej będą to dodatnie jony H+ czyli wodorowe. Ponadto rozpuszczone w wodzie sole podczas elektrolizy rozkładają się na dodatnie jony metali w wodzie alkalicznej. Będą to jony wapnia, magnezu, potasu i sodu. Natomiast ujemne reszty kwasowe w wodzie kwasowej rozkładają się na:

  • siarkę
  • fosfor
  • chlor

Wybierz twój jonizator

W ofercie firm, zajmujących się profesjonalnym czyszczeniem wody, znajdziemy wiele urządzeń jonizujących.

Specjaliści szczególnie polecają modele z wbudowanymi siedmioma tytanowymi płytami oraz systemem odprowadzania kwaśnej wody bezpośrednio do kanalizacji. Zamontowany w nich licznik stanu filtra będzie przypominał o konieczności jego wymiany, a wewnętrzny port mineralny wzmocni właściwości otrzymanej wody alkalicznej. Do innych zalet omawianego urządzenia zaliczyć można system kontroli przepływu wody oraz automatyczne przełączanie mocy, kompatybilne dla 110V oraz 220V.      

Dyskretna, elegancka, chromowana bateria, aktywowana przez funkcjonalny panel sterujący, sprawi, że urządzenie stanie się luksusowym elementem wyposażenia wnętrza. Goście z pewnością docenią tak eleganckie i stylowy kuchenny sprzęt.