inteligentny-dom-jak-to-dziala-keemple

Wyobraź sobie, że budzisz się rano, a Twój dom automatycznie dostosowuje się do Twoich potrzeb. Rolety same się podnoszą, zapala się delikatne światło, włącza się Twoja ulubiona muzyka, a w kuchni już zaparza się świeża kawa… a to dopiero początek. System inteligentnego zarządzania budynkiem może znacznie więcej, a co najważniejsze – jest dziś dostępny już dla każdego. Zobacz, jak to działa.

W XXI wieku wszystko zaczęło być bardziej „smart”. Mamy smartfony, które stały się „centrami dowodzenia świata”, urządzenia elektroniczne, które inteligentnie dopasowują się do Twoich potrzeb… można tak długo wymieniać.  Teraz jednak możesz zrobić krok naprzód i wszystkie te zaawansowane technologie połączyć ze sobą. Tak właśnie działa inteligentny dom.

Czym jest w praktyce inteligentny dom?

Inteligentny dom jest nowoczesnym systemem zarządzania budynkiem, który może zintegrować wszystkie urządzenia elektroniczne, które się w nim znajdują. Możesz przy jego pomocą kontrolować m.in.:

  • oświetlenie w budynku – włączać i wyłączać je np. przy pomocy smartfona lub ustawić automatyczne godziny uruchamiania się i gaszenia,
  • sprzęt kuchenny – w tym czajnik, ekspres do kawy czy toster,
  • rolety i żaluzje – pod warunkiem, że są wyposażone w mechanizmy automatyki przemysłowej,
  • sprzęt RTV – telewizor, sprzęt audio, radio,
  • sprzęt AGD – np. klimatyzator, system ogrzewania, żelazko czy prostownicę,
  • dowolny inny sprzęt podpięty do gniazdek elektrycznych.

Wyobraź sobie, jak wiele możliwości na Ciebie czeka. Z poziomu smartfona, tabletu czy komputera możesz swobodnie zarządzać tym, jak „pracuje” Twój dom. Możesz ustawić np. automatyczne wyłączanie się świateł i urządzeń elektrycznych, gdy wychodzisz z domu i ich ponowne włączenie na chwilę przed powrotem. Możesz też zdalnie sprawdzić, czy prostownica, żelazko lub toster zostały na pewno wyłączone, oraz – jeśli zainwestujesz w inteligentne zamki do drzwi – sprawdzić, czy dom został odpowiednio zabezpieczony.

Opcji, do których daje Ci dostęp system inteligentnego budynku, jest niezliczenie wiele. I to Ty decydujesz o tym, jak wykorzystasz jego potencjał.

Inteligentne gniazdka elektryczne – prosty sposób na smart dom

Jeszcze kilka lat temu, aby zamontować system inteligentnego zarządzania budynkiem, trzeba było wykonać skomplikowaną instalację. Wymagała ona skucia ścian, pociągnięcia kilometrów kabli i dostosowania systemu urządzeń do nowoczesnych technologii. Dzisiaj wcale nie ma takiej konieczności. Wystarczy zainwestować w kilka bezprzewodowych rozwiązań, które w kilka chwil uczynią Twój dom bardziej inteligentnym.

Podstawa tego systemu to inteligentne gniazdka elektryczne. Wystarczy wpiąć je do kontaktu i do nich podłączyć poszczególne urządzenia. Tyle wystarczy, aby przejąć kontrolę nad domowym sprzętem. Zaawansowane rozwiązania, np. inteligentne gniazdka elektryczne, pozwalają Ci kontrolować dowolny domowy sprzęt. Instalacja jest banalnie prosta. Po prostu wpinasz gniazdko do sieci, a na swój smartfon lub tablet pobierasz dedykowaną, bezpłatną aplikację. System wykryje, jaki typ sprzętu został podłączony, a Ty z dowolnego miejsca w domu i poza nim, będziesz mógł sterować pracą domowego sprzętu.

Spróbuj i przekonaj się, jak wiele zmieni w Twoim domu technologia smart. Dzięki niej życie staje się prostsze i przyjemniejsze.