Ogrzewanie takich pomieszczeń jak garaż, strych czy piwnica nie zawsze istnieje. Przez to praca w tych miejscach zimą może nastręczyć nam niemałych problemów, takich jak przeziębienie.

Poza tym ogólnie będzie ona bardzo niekomfortowa, z uwagi na niską temperaturę. Czy możemy się jakoś przed powyższym bronić? Owszem, najlepiej za pomocą niewielkiego, przenośnego grzejnika. Czy warto wybrać w tej roli promiennik? Przekonajmy się.

Tytułowe urządzenia są niewielkich rozmiarów, a także nie ważą wiele. Bez problemu zabierzemy je ze sobą do dowolnego miejsca. Będą pracować wszędzie tam, gdzie tylko mamy dostęp do sieci 230 V. Możemy też podciągnąć przedłużasz, jeśli akurat w naszym garażu, piwnicy czy na strychu nie ma elektryczności. Promienniki podczerwieni mają tą zaletę, że rozgrzewają się niemal natychmiast. Można też łatwo regulować ich wydatek mocy, za pomocą prostego termostatu wbudowanego w urządzenie. Dzięki temu są łatwe w użyciu, podobnie jak jest w przypadku ogrzewaczy typu dmuchawa, czy konwekcyjnych. Mają jednak jedną bardzo istotną zaletę, które powoduje że są chętniej wybierane.

Mowa o oddawaniu energii do otoczenia poprzez wypromieniowanie. Można to porównać do promieni słonecznych, które padając na naszą rękę powodują odczucie ciepła, mimo że Słońce jest miliardy kilometrów stąd. Ciepło to przenosi się właśnie dzięki promieniowaniu, które w dużej mierze opiera się na podczerwieni. Ten właśnie fenomen wykorzystują promienniki elektryczne, przez co nawet użytkując je poza budynkiem na otwartej przestrzeni, będą działać tak samo dobrze jak w środku. Przenośne urządzenie można więc ustawić na przykład na tarasie bądź nawet w środku ogrodu i jeśli tylko będziemy w zasięgu jego promieni, tak długo będzie nam ciepło. Właśnie dlatego ten typ ogrzewaczy jest chętnie wybierany.

Podsumowując, promienniki sprawdzą się zarówno w garażu usytuowanym na podwórku, bądź na nieogrzewanym strychu bądź w piwnicy. Możemy także użyć ich na otwartej przestrzeni, w takich miejscach jak balkon, taras czy ogród. Dzięki oddawaniu energii poprzez promieniowanie podczerwone – jeden z najlepszych nośników ciepła na świecie – ich wydajność jest tak wysoka. Natomiast za pomocą urządzeń stacjonarnych można wykonać kompletne ogrzewanie elektryczne domu lub mieszkania.