Wejście do naszego domu jest czymś więcej niż tylko drzwiami. Jest to wizytówka i przedmiot utrwalający pierwsze wrażenie o domu i jego domownikach.

W zależności od tego, czy są raczej ozdobne, czy ciężkie i z wieloma zamkami, można powiedzieć o właścicielach czy są to osoby ceniące sobie estetykę czy bardziej bezpieczeństwo własnego ogniska domowego. W zależności od tego jacy jesteśmy i co jest dla nas najważniejsze, powinniśmy dobrać drzwi, które będą spełniały nasze oczekiwania.

Jak najlepiej wybrać drzwi wejściowe do swojego domu?

Najlepiej zacząć od określenia szczegółowo naszych oczekiwań wobec tych drzwi. Jeśli jesteśmy ludźmi o mocno wyrobionym poczuciu estetyki, warto zainwestować w drzwi pasujące do nas i do naszego domu. Do wyboru jest ogromny rodzaj drzwi, spośród których na pewno odnajdziesz dokładnie te, których potrzebujesz. Może warto zastanowić się nad częściowo przeszklonymi, gdzie walory naszego wnętrza zostają już uwypuklone w progu. Szkło w drzwiach wejściowych są w najróżniejszych kolorach i odcieniach.

drzwi stalowe

Drzwi metalowe, drewniane czy z mdf-u?

W niektórych przypadkach jest ono całkowicie nie przeźroczyste, jednak znajdą się i takie, zza których będziesz mógł widzieć kto cie odwiedził, w przeciwieństwie do tej osoby. Można również dobrać nasze drzwi wejściowe do stylu jaki panuje w naszym domu. I tak w zależności od tego czy nasze wnętrze urządzone jest w stylu rustykalnym, nowoczesnym czy tradycyjnym, nasze drzwi mogą być wykonane z drewna, metalu czy z płyty MDF. Dopasowując nasze drzwi do naszego mieszkania, możemy uzyskać efekt harmonii i jedności.

Jeśli zaś jesteśmy osobami ceniącymi ponad wszystko bezpieczeństwo, to wybór drzwi wejściowych jest kluczową kwestią w zabezpieczeniu naszego dobytku. Obecny wybór drzwi wejściowych, pozwala nam na najróżniejsze zabezpieczenia antywłamaniowe i specjalne środki ostrożności. Już sam fakt solidności wykonania i założenia, powinien nas uspokoić i pozwolić na spokojny sen. Duże ciężkie drzwi, zamykające się szczelnie, zabezpieczone zamkami i czułym alarmem, są gwarantem bezpieczeństwa naszego dobytku w postaci naszych najbliższych i dóbr materialnych. Inna sprawa, ze solidne, antywłamaniowe drzwi metalowe, nie muszą być ciężkie i niewygodne w użyciu!

Większość z nas stawia jednak przede wszystkim na wygodę. Nasze drzwi wejściowe powinny przede wszystkim pasować do naszego domu i zapewniać mu bezpieczeństwo ale również powinny spełniać nasze wymogi co do komfortu użytkowania z nich. Choć wydaje się to dość banalne, to jednak przed założeniem takich drzwi powinniśmy zastanowić się nad tym, w którą stronę powinny być otwierane i jaki rodzaj ościeżnicy najlepiej sprawdzi się w naszym domu. To jaką orientację będą miały nasze drzwi zapewni nam swobodne dojście do chociażby włącznika światła czy półki na klucze. Wybierając drzwi miejmy świadomość, że będziemy z nich korzystać na co dzień, a drzwi zamontowane bez wcześniejszego przemyślenia, potrafią sprawić bardzo dużo trudności. Drzwi wejściowe są inwestycja na lata jak również nasza wizytówką, nie pozwólmy sobie na przypadkowy wybór.