piec ekologiczny

Piece ekologiczne stworzone zostały po to, aby móc zminimalizować emisję zanieczyszczeń, które są produkowane przez urządzenia centralnego ogrzewania. Są one zgodne z normami europejskimi odnośnie emisji zanieczyszczeń oraz sprawności. Urządzenia tego rodzaju w dużej mierze ograniczają emisje spalin i często są mocno zautomatyzowane. Gdzie można je zakupić?

Kotły na pellet

Kotły ekologiczne stają się coraz bardziej popularne – okazuje się bowiem, że generują stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Dodatkowo są przyjazne dla środowiska naturalnego. Do grupy kotłów ekologicznych na pewno zaliczyć można kotły na pelletZapewniają one ekologiczne ogrzewanie domu, a przy tym sam pellet jest o wiele wygodniejszy w użyciu niż węgiel. Piece pelletowe w zdecydowanej ilości przypadków są urządzeniami jednofunkcyjnymi, a więc zasilającymi tylko jedną instalację grzewczą. Aby mogły jednocześnie podgrzewać wodę, należy dodatkowo zainwestować w zasobnik ciepłej wody użytkowej (cwu). Rzadko w sklepach spotkać może modele z wbudowanym już zasobnikiem.

Montaż pieca ekologicznego

Montaż kotła na pellet jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą ogrzewać swój dom w sposób ekologiczny lub nie mają dostępu do gazu ziemnego. W przypadku pelletu można uzyskać niski wskaźnik emisji zanieczyszczeń oraz wysoką efektywność energetyczną. Co więcej, nowoczesne kotły na pellet posiadają najwyższą, piątą klasę energetyczną oraz europejski certyfikat Ecodesign. Są one świetnym pomysłem dla osób, które mogą wygospodarować pomieszczenie na niewielkich rozmiarów kotłownię. Większość pieców tego typu posiada wbudowany zasobnik paliwa, który mieści zapas pelletu na kilka dni. Tym samym nie trzeba bez przerwy myśleć o dokładaniu paliwa do kotła, a zamiast tego można cieszyć się ciepłem w domu i oddać ulubionym zajęciom lub pracy.

Gdzie najlepiej ich szukać?

Warto przy tym stawiać na kotły ekologiczne od sprawdzonych producentów. Dobrym rozwiązaniem mogą się okazać zakupy w sklepach internetowych. Często ceny w sieci są niższe niż te w sklepach stacjonarnych, co wynika z niższych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Dodatkowo, aby zakupić wybrany produkt nie trzeba nawet wychodzić z domu. Tak jest między innymi w przypadku sklepu 499.pl – Oferuje on bogaty asortyment ekologicznych kotłów na pellet i nie tylko. Są to urządzenia, które doskonale sprawdzą się w domach jednorodzinnych i nie tylko. Spełniają przy tym restrykcyjne europejskie normy odnośnie emisji zanieczyszczeń.