Dlaczego warto zamieszkać w Gdańsku?

Gdańsk jest z pewnością jednym z najatrakcyjniejszych polskich miast zarówno pod względem gospodarczym jak i turystycznym. Jednak stolica województwa pomorskiego jest nie tylko magnesem dla turystów, ale również interesującym miejscem dla osób, które chciałyby osiedlić się nad morzem Bałtyckim na stałe. Co sprawia, że warto jest zamieszkać w nadmorskiej aglomeracji?

Piękne widoki na co dzień

Gdańsk pod kątem wizualnym mocno przyciąga uwagę. Architektura miasta jest nader atrakcyjna, natomiast sama świadomość znacznie częstszego niż raz w roku obcowania z piaszczystą plażą i podziwiania morskich fal jest kwestią, która zdecydowanie przemawia za przeprowadzeniem się do tego miasta. Poza tym morskie powietrze bardzo dobrze wpływa na zdrowie oraz samopoczucie. Zawarte są w nim takie składniki jak wapń, brom, magnez oraz oczywiście jod, który jest niezbędny do utrzymania tarczycy w należytej kondycji. Nad morzem występuje on w zdecydowanie większej ilości za sprawą powstawania tzw. mgiełki aerozolu. Są to drobinki morskie dostające się do powietrza w wyniku rozbryzgujących się fal – im są one większe, tym więcej pierwiastka występuje w otoczeniu.

Dodatkowym atutem stolicy Pomorza jest bogata oferta kulturalna, która obfituje nie tylko w kina, ale również w takie placówki jak Teatr Szekspirowski, Teatr Wybrzeże czy Europejskie Centrum Solidarności.

Bogaty rynek pracy

Gdańsk jest też bardzo dobrym miejscem dla osób chcących rozwijać się zawodowo. Stopa bezrobocia w tym mieście wynosi jedynie 2,5% (dane Gdańskiego Urzędu Pracy). Co roku do aglomeracji przyjeżdżają setki tysięcy turystów i odwiedzających, dzięki czemu ofert prac sezonowych jest bardzo dużo. Z uwagi na to, że w Gdańsku bardzo duży nacisk kładziony jest na rozwój nowych technologii, jest to również atrakcyjne miasto dla polskich i zagranicznych inwestorów, co z kolei sprawia, że rynek pracy jest obfity w rozwojowe oferty zatrudnienia.

Nowe mieszkania w Gdańsku inwestycją na przyszłość

Rodziny z dziećmi chcące przeprowadzić się do Gdańska powinny kierować się lokalizacją. Bezpieczne osiedle z dobrze rozwiniętą infrastrukturą dróg oraz komunikacją miejską to podstawa. Dobrym przykładem jest dzielnica Osowa, która zajmuje czołowe miejsca pod względem wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz czystości okolicy (kolejno 3 i 4 miejsce w Rankingu Dzielnic Otodom). Nowe mieszkania tam usytuowane oferowane są m. in. przez firmę RAI PB. Deweloper to inwestycja Ogrody Diany usytuowana wśród zieleni, drzew i kwiatów, co sprawia, że całe otoczenie jest przyjazne i zachęca do spędzania czasu na wolnym powietrzu. Ponadto, mieszkania wykonane są w wysokim standardzie i zapewniają liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Odwiedzając stronę http://raipb.pl/ można zapoznać się z całą ofertą mieszkań.

Nieruchomości w Gdańsku są bardzo dobrą inwestycją pod wieloma kątami. Z uwagi na atrakcyjność miasta, mieszkania mogą nie tylko służyć jako miejsce zamieszkania, ale również jak lokale do wynajęcia dla rodzin, które przyjeżdżają wypocząć nad morze.