Spośród wszystkich elementów armatury łazienkowej i innych przedmiotów mogących stanowić jej wyposażenie, to wanny wolnostojące uchodzą za najbardziej eleganckie. Wynika to przede wszystkim z inspiracji, jakie przejawiają się w designie wielu jej modeli. Nawiązują one do żelaznych lub wykończonych porcelaną wanien używanych przez przedstawicieli wyższych sfer w XIX i na początku XX wieku. Był to okres, gdy wanien nie instalowano jeszcze przy ścianie. Funkcjonowały one jako niezupełnie przenośne, ale z pewnością niezwiązane strukturalnie z podłożem czy ścianą kadzie.

Kiedy warto zdecydować się na wannę wolnostojącą?

Wannę wolnostojącą najczęściej instalują posiadacze dużych łazienek. Ma to dużo sensu, jeżeli ma być ona umieszczona na środku pomieszczenia. Wtedy rzeczywiście potrzebujemy dużej powierzchni. Jednak gdy wnętrze jest ustawne i wannę chcemy ustawić pod ścianą, może się okazać, że nie zajmie ona dużo więcej przestrzeni niż model połączony z murem. Znalezienie produktu pasującego do Twojej łazienki będzie o tyle proste, że rynek pełen jest błyskotliwych rozwiązań pozwalających maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Możemy na przykład wybrać wannę wolnostojąca na nóżkach lub dotykającą podłoża większą częścią swojej powierzchni. Niektóre modele są całkowicie mobilne, jednak przy ich zakupie musimy brać pod uwagę umiejscowienie przyłącza wody. Bez względu na wielkość wanny wolnostojącej i jej kształt (w tym aspekcie również obowiązuje różnorodność), kąpiel w niej będzie spełnieniem marzeń o prawdziwym luksusie. 

Jakie możliwości daje posiadanie wanny wolnostojącej?   

Wanna wolnostojąca pozwala uzyskać w łazience sprzyjającą relaksowi atmosferę. Nic nie może się równać aromatycznej kąpieli w otoczeniu świec. Możliwość spędzenia wolnego czasu w tak odprężający sposób daje wyłącznie wanna, która nie przylega do ściany. Prywatne SPA staje się jeszcze bardziej realistyczną wizją, jeśli taki produkt wyposażony jest w dysze służące do hydromasażu. Nawet jednak bez tego rodzaju modyfikacji w wygodnej wannie wolnostojącej, możemy liczyć na relaksujące doznania. Sprzyja im wygodny profil i przyjemna w dotyku faktura armatury. 

Wanna wolnostojąca to luksus na wyciągnięcie ręki. Szczególną uwagę warto zwrócić na modele, które łączą tradycyjną formę z nowoczesnym wzornictwem. Dzięki minimalistycznym rozwiązaniom nie musimy się martwić, że wanna nie będzie współgrać ze stylem znajdujących się w łazience mebli i akcesoriów.