Czym różni się materac bonellowy od kieszeniowego?

Materace bonellowe to tradycyjny typ materacy sprężynowych oraz równocześnie przetestowane, wykorzystywane od lat wyjście. Wyróżnia je przede wszystkim ogromna wytrzymałość na eksploatację, natomiast również niewielka cena. Materace bonellowe sprawdzą się zatem w wypadku osób szukających dobrego materaca, lecz także u osób o większej wadze i kochających twarde podłoże do wypoczynku.

Materace bonellowe

Materace bonellowe, bardziej popularne u nas jako sprężynkowe, są jednymi spośród najdawniejszych konstrukcji, natomiast pomimo to wciąż cieszą się powodzeniem. Wykonane są ze sprężyn w kształcie klepsydry, jakie u góry oraz u dołu umieszczone są do specjalistycznej bazy ze zdecydowanie większego oraz bardziej sztywnego drutu. To pozwoli nadać im właściwy kształt. Jedną spośród najważniejszych korzyści owego rodzaju materaców jest na pewno niewielka oraz niezwykle konkurencyjna cena. Dla wielu osób jest to również jeden spośród lżejszych wariantów, gdyż dość doskonale dopasowuje się do ciała.

Sprężyny kieszeniowe

To rozwinięty system umieszczania poszczególnych sprężyn w materiałowych kieszeniach. W przeciwieństwie do materaca bonellowego, tutaj powiązane są ze sobą kieszonki, natomiast nie sprężyny. Dzięki temu mogą pracować niezależnie od siebie, pochylając się tylko w miejscach ucisku ciała, natomiast nie na pełnej przestrzeni materaca. Przy korzystaniu z materaca we dwójkę, ruchy jednej osoby nie będą zauważalne dla innej. Sprężyny kieszeniowe sprawnie dopasowują się do krzywizn ciała. Materace kieszeniowe mają niezwykle niejednokrotnie siedem podzielonych powierzchni twardości, tzw. fizjosystem.

Standardowe materace sprężynowe

Materace sprężynowe zaopatrzone w sprężyny rodzaju Bonell wyróżniają się ogromną odpornością oraz wytrzymałością na ogromne obciążenia. Metalowe sprężyny wewnątrz materaca powiązane są pomiędzy sobą drutem w kształcie spirali oraz pochylają się równomiernie do wywieranego na nie ucisku – w małym stopniu przy niewielkim obciążeniu, dużo bardziej, kiedy obarczenie jest wyższe. Wkład sprężynowy jest pokryty powierzchnią pianki bądź lateksu, jaka podnosi komfort materaca oraz dodaje mu elastyczności. Następnym typem materacy sprężynowych, są materace kieszeniowe, w jakich sprężynki zlokalizowane są w osobnych, zrobionych z tkaniny “kieszonkach”, co gwarantuje coraz większy komfort.

Sensen.pl – outlet materacy z ogromnym asortymentem.