Czy rolety i firany można łączyć?

Niektóre osoby zastanawiają się, jak zaaranżować swoją przestrzeń, w której mieszkają. Nasze domy są dla nas bardzo ważne. To właśnie tutaj chcemy czuć się jak najlepiej i dlatego urządzamy je komfortowo i tak, aby były odpowiedzią na nasze potrzeby. Nie zawsze jest to łatwe, choć wybór w sklepach jest bardzo duży.

Firany w duecie z roletami

Z reguły staramy się znaleźć to, co jest dobre pod względem jakości wykonania. Duże znaczenie ma to, jak zaaranżujemy nasze okno. Pomysłów i wariantów jest bardzo wiele. Sporo osób sięga po funkcjonalność klasycznej rolety, która dobrze zaciemnia pomieszczenia. Nie musimy wtedy mieć zasłon, choć wiele osób uważa, że pełnią one dekoracyjną rolę, dlatego nie rezygnują z nich, nawet jeśli mają rolety, a co w przypadku firan?

Niektórzy zastanawiają się, czy można połączyć rolety z firanami. Oczywiście, że tak! To bardzo dobre rozwiązanie. Kiedy będziemy chcieli odsłonić rolety – firana będzie pięknie zdobiła okno przepuszczając również światło. Oczywiście są one wykonane z rozmaitych materiałów, dlatego to od nas zależy, na jaki efekt się zdecydujemy.

Być może zależy nam na minimalizmie, a wtedy prosta firana bez jakichkolwiek wzorów i zdobień będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak wolimy to, co tradycyjne i chcemy zawiesić na czymś oko, z pewnością sięgniemy po firany z organzy ze zdobieniami i w ciekawym wzornictwie.

Klasyka firan i funkcjonalność rolet

Warto tutaj wspomnieć, że firana niekoniecznie musi być biała. To właśnie do tego koloru jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni. Niezależnie od zmieniających się trendów, faktycznie białe firany zawsze pozostają na czasie, jednak można kupić kolor, który po prostu nam się podoba i wiemy, że będzie doskonale komponował się w naszym salonie, kuchni, czy pokoju dziecięcym. Wiele zależy od tego, jaki jest potencjał okna.

Niektóre z nich to duże przeszklenia, które wymagają zaplanowania i zaaranżowania tak, aby wyglądały bardzo dobrze. Inne okna z kolei są niewielkie. Niezależnie więc od tego, czy wybieramy firany do wielkiego, nowoczesnego domu, czy do naszego kameralnego mieszkania w bloku, możemy zdecydować się na to, co będzie najlepiej nam odpowiadało pod każdym względem.

Warto pamiętać o tym, żeby wybierać firany, które nie wymagają czasochłonnego prasowania. Dzięki temu po wypraniu, będą wyglądać świetnie i będziemy mogli powiesić je na naszych karniszach, czy szynach przysufitowych.

Praktycznie i wygodnie

Popularnością cieszą się też rolety dzień – noc, które możemy spotkać w wielu gospodarstwach domowych. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pokochało mnóstwo osób. Świetnie wpisują się w stylistykę każdego pomieszczenia – zarówno tam, gdzie prym wiedzie minimalizm, jak i tam, gdzie domownicy chętnie sięgają do przeszłości inspirując się stylem retro.

Wygląd okna to istotny element całego wnętrza. Dlatego warto zadbać o to, aby prezentowało się bardzo dobrze. Zazwyczaj na parapecie ustawiamy kwiaty. Dlatego warto wybrać taką długość firan i zasłon, która pozwoli nam na wygodne korzystanie z okna.