mieszkanie Janow Lubelski

Janów Lubelski to malownicze miasteczko, położone w województwie lubelskim, w powiecie janowskim. To jeden z najciekawszych i najpiękniejszych regionów w Polsce, chociażby ze względu na usytuowanie na obszarze Roztocza Zachodniego.

Janów Lubelski to miasto bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym. Choć niewielkie cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z całej Polski, a nawet zza granicy. To właśnie kameralność nadaje miasteczku wyjątkowego klimatu.

Centrum turystyczne Janowa lubelskiego to Zalew Janowski i skupione wokół niego ośrodki agroturystyczne, tereny rekreacyjne oraz kąpielisko.

Miasteczko słynie w całym kraju z hodowli konika polskiego. Ta polska rasa konia późno dojrzewającego, w typie kucyka. Janów Lubelski jest jednym z najważniejszych w Polsce ośrodków hodowli tego gatunku. Turyści chętnie odwiedzają stadniny i fotografują się na tle wdzięcznych, polskich kucyków.

Janów Lubelski to nie tylko konik polski i wyjątkowy klimat Roztocza. To również regionalne przysmaki. Najsłynniejszym z nich jest biała kaszanka janowska, która już wielokrotnie zwyciężyła w rekordzie Guinessa na najdłuższą kaszankę na świecie. Oprócz kaszanki można rozsmakować się w produktach z kaszy gryczanej. Co roku, w sierpniu odbywa się tu festiwal pod nazwą Gryczaki, właśnie na cześć owego przysmaku.

Smaki regionu to również kasza jaglana i wyroby z niej wykonane, ryby (głównie karp), podsuszane sery, miód gryczany oraz owocowe nalewki.

Janów to idealne miejsce na turystyczny wypad w czasie wakacji. Ale nie tylko. To również idealne miejsce do zamieszkania. Dla każdego? Pewnie nie. Raczej nie odnajdą się tu miłośnicy wielkomiejskiego zgiełku. Natomiast dla miłośników pięknej przyrody, urzekających krajobrazów i wyjątkowego klimatu jak najbardziej.

Deweloperzy chętnie realizują tu mieszkaniowe inwestycje, ponieważ popyt na nowe mieszkania jest duży. Młodzi ludzie widzą dla siebie szansę na to by na stałe zamieszkać w Janowie, co wynika po części z atrakcyjnych cen nieruchomości.

Jeśli chcesz sprawdzić ofertę mieszkań w janowie wpisz w wyszukiwarkę hasło mieszkanie janów lubelski i sprawdź czy spodoba ci się w tej krainie konika polskiego i gryczaków.