Bez tych elementów Twoja łazienka nie będzie kompletna

Łazienka to pomieszczenie, w którym tak naprawdę spędzamy stosunkowo dużo czasu. Codzienna pielęgnacja i higiena, relaks po ciężkim tygodniu, golenie się w przypadku mężczyzn oraz wykonywanie makijażu przez kobiety.

Łazienka wbrew pozorom pełni wiele funkcji, bez których nie wyobrażalibyśmy sobie codziennego funkcjonowania. Warto więc zadbać o to, aby była miejscem praktycznym, stylowo urządzonym i kompletnym. Spójna całość aranżacji oraz elegancki wystrój sprawi, że będziemy w niej przebywać jeszcze chętniej. Dzisiaj o dwóch elementach dekoracyjnych, bez których łazienka mogłaby okazać się miejscem niekompletnym i niewłaściwie zorganizowanym. Mowa o lusterkach kosmetycznych oraz półkach pod prysznic.

Lusterka kosmetyczne łazienkowe

Lustro w łazience jest niezastąpione. Przede wszystkim pełni funkcję użytkową, niemniej jednak zależy nam również na jego estetycznych aspektach. Powinno być wystarczająco jasne, aby dobrze odbijać twarz. Lusterka kosmetyczne z przyciemnionego materiału się po prostu nie sprawdzą – zwłaszcza w przypadku wykonywania przez kobiety makijażu. Miejsce, w którym zostanie zlokalizowane lustro, powinno być dobrze oświetlone. Ważne, aby zapewniało to zarówno światło naturalne, jak i lampy umieszczone nad nim. Lusterka kosmetyczne to nie tylko szklana tafla naklejona na ścianę czy wbudowana w płytki. To także atrakcyjny element dekoracyjny. Niebanalne kształty luster mogą nadać wnętrzu charakteru oraz wydobyć aranżacyjny pazur. Ozdobne ramy uatrakcyjnią wystrój pomieszczenia. Warto dobrać kolor i styl wykonania lustra do pozostałych elementów znajdujących się w łazience, aby stworzyć spójną, jednolitą całość.

W ostatnich sezonach modne są lusterka kosmetyczne oprawione w drewniane ramy, utrzymane w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, a także te, które nawiązują do stylu retro i są stylizowane na elementy dekoracyjne minionych epok.

Lusterka kosmetyczne mogą także przybierać formę stojących modeli. Doskonale sprawdzają się one podczas wykonywania makijażu oraz golenia. Możemy ustawić je w dowolnym miejscu oraz regulować kąt nachylenia. Okrągłe lusterka kosmetyczne są także hitem aranżacyjnym ostatnich sezonów. Najczęściej tego typu modele nawiązują do stylu nowoczesnego lub retro.

Półka pod prysznic – praktyczny detal, o którym warto pamiętać

Prysznic często wykorzystywany jest w łazienkach o ograniczonej przestrzeni. Zajmuje zdecydowanie mniej miejsca od wanny, a także umożliwia szybką kąpiel. Efektywne zagospodarowanie miejsca pod prysznicem to nie lada wyzwanie. Z pomoc przyjść może jednak półka pod prysznic.

Półki prysznicowe to wygodne rozwiązanie, które pomaga wygospodarować odpowiednią przestrzeń dla kosmetyków używanych podczas kąpieli. W zależności od modelu mogą być one wykonane ze szkła, tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej, a nawet mosiądzu. Półki prysznicowe na ogół są łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na wysoką temperaturę wody oraz wilgoć. Niektóre modele można montować na przyssawki, inne wymagają specjalnych mocowań w postaci śrub.

Przy większej liczbie domowników sprawdzi się półka pod prysznic w wersji rozbudowanej, czyli regał prysznicowy. To także dobre rozwiązanie, gdy pod prysznicem potrzebujemy większej ilości kosmetyków. Teleskopowy narożny regał składa się z kilku półek umieszczonych jedna pod drugą. Dzięki temu możliwa jest także segregacja kosmetyków należąca do poszczególnych domowników lub też zależnie od częstotliwości użytkowania – te na najwyższej półce używamy częściej, te na najniższej – rzadko.