Aranżacja nowoczesnego ogrodu - czy można wykonać samodzielnie?

Aranżacje ogrodów w stylu nowoczesnym przeważnie znajdują się przy najnowszych budowlach- tworząc z nimi jedną spójną całość. Zakładanie ogrodów nowoczesnych nie jest takie trudne. Jakie są cechy nowoczesnych aranżacji ogrodów?

Modny ogród

W ogrodach, które już istnieją modne nowoczesne rozwiązania nie wprowadzą żadnych bardziej drastycznych zmian. Wszystkie pomysły dotyczące aranżacji nowoczesnych ogrodów odnoszą się bardziej do wykorzystania detali bądź gotowych modnych rozwiązań. Jeśli chodzi o zmiany w kompozycji przestrzeni ogrodowej następuje to bardzo wolno.Coraz większej liczbie osób podoba się nowoczesny ogród dopasowany do istniejącego od dawna budynku. Dlatego projektowanie ogrodów nowoczesnych skupia się głównie wokół naturalnych materiałów takich jak kamień, drewno (również to egzotyczne)- użyte najczęściej do budowy tarasów czy altan. 

Aranżacje ogrodów nowoczesnych

Każdy nowoczesny dom potrzebuje otoczenia (ogrodu), który w idealny sposób podkreśli wszystkie walory danego budynku. Nowoczesny ogród powinien być w odpowiedni sposób dopasowany do budynku tak, aby tworzył z nim spójną całość. W aranżacji ogrodów nowoczesnych ważną rolę odgrywa przestrzeń. Jeśli tylko jest to możliwe nowoczesny ogród powinien być dostosowany do otaczającego go krajobrazu.

Rośliny w nowoczesnym ogrodzie

W aranżacji nowoczesnych ogrodów rolę drugorzędną pełnią rośliny- jest ich niewiele. Rośliny sadzone są przeważnie w dużych grupach tworząc tym samym jednobarwne płaszczyzny. W aranżacji ogrodów nowoczesnych coraz częściej wykorzystuje się rośliny formowane. Bardzo popularnym zabiegiem w nowoczesnych ogrodach jest gra światła i cienia pomiędzy wybranymi roślinami oraz elewacją czy ogrodzeniem. 

Meble do nowoczesnego ogrodu

Ogrody nowoczesne są przede wszystkim minimalistyczne, tyczy się to również aranżacji miejsca do wypoczynku w ogrodzie. W nowoczesnym ogrodzie bardzo dobrze prezentują się funkcjonalne leżaki, których prostota formy wpisuje się idealnie w nowoczesny desing ogrodu.W nowoczesnych ogrodach bardzo ważnymi elementami są: duże płaszczyzny wypielęgnowanego trawnika, jednorodne rabaty kwiatowe, kolor ścian domu dopasowany do altanki ogrodowej (jeśli takowa jest). Bardzo duże znaczenia mają proste formy wszystkich elementów małej architektury m.in altanek ogrodowych czy garaży wolnostojących. Rośliny w aranżacji nowoczesnych ogrodów pełnią rolę drugorzędną.  Aranżacja przydomowego ogródka jest bardzo ważna. Warto jednak zainwestować w nowoczesny wygląd ogrodu, który idealnie wpasuję się w architekturę otaczającego krajobrazu. 

Ogrodyniebanalne.pl – profesjonalna firma ogrodnicza.