pościel do łóżeczka 120x60

Pościel do łóżeczka 120×60 – pomysły na zakup

Wybierając pościel dla dzieci, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim należy zrobić szybkie rozpoznanie jakie pościele do łóżeczek są najbardziej wskazane i w jakim motywie je kupić, by nasz podopieczny był szczęśliwy i wieczorami chciał się kłaść do spania. Materiał, rozmiar, kolor pościeli dla malucha – to wszystko ma bardzo duże znaczenie!

Bawełna królową pościeli

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została stworzona pościel. Wybór mamy dość spory na polskim rynku, dlatego warto to zrobić z głową. Od razu wiemy, że pościel wykonana z satyny nie jest dobrym rozwiązaniem dla dzieci. Najbardziej odpowiednia jest bawełna, która ma wiele zalet, a mało wad. Najważniejszymi zaletami jest między innymi fakt, że się nie elektryzuje, nie uczula, a także jest higroskopijna. Pochłaniając wilgoć, jest bezpieczna dla skóry dziecka. Wady są tak naprawdę dwie, bawełna się kurczy, a także łatwo gniecie, przez co nie wygląda zbyt estetycznie po kilku, kilkunastu nocach. Zupełnie inaczej zachowuje się niż pościel z kory, ale ta druga nie jest za bardzo przyjemna. Przez swoją szorstkość i sztywność jest bardziej polecana ludziom dorosłym, a nie dzieciom, których skóra jest o wiele, wiele bardziej wrażliwa. Bawełna także zatrzymuje ciepło, co jest ważne dla kilkulatków. Ciepło i wygoda to najważniejsze wytyczne, którymi warto się kierować w tym wyborze!

Rozmiar pościeli do łóżeczka 120×60

Pościel do łóżeczka 120x60cm najlepiej jest dobierać większą niż wymiary łóżka. Jest to bardziej ekonomiczne i wygodne, ponieważ dzieci szybko rosną, a częste wymiany mogą być utrudnieniem. Dla niemowlaków i dzieci do lat pięciu poleca się zakup pościeli, na których nie ma wielu barwników, a które mogą uczulać wrażliwsze maluchy. Na początku lepiej kupić jednolitą pościel, ze względu na bezpieczeństwo naszego syna lub córeczki. Tych istotnych kwestii nie warto ignorować, ponieważ dobry sen w dużej mierze zależy od miejsca spania. Idealnie przyszykowane łóżeczko sprawi, że nasz maluch będzie przesypiał całą noc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *